PET TOY FOOT PRINT WOOD
Original price
$24.90
-
Original price
$24.90
Original price
$24.90
$24.90
$24.90
-
$24.90
Current price
$24.90
Spec/Size
| Product Code | 250862209300 |
| Color | BROWN |
| Size | W24 x D24 x H2.7cm |
| Materials | MDF |
| Weight | 0.6kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W26 x D24 x H5cm |
| Package Weight | 1.1kg |
| Made In | China |
●For both dogs and cats
●Trains olfactory and dexterity while playing
●Trains the dog to use its sense of smell and paws to find and eat treats
●Pet toy also relieves stress
[Size (approx.)]
24 x 24 x 2.7 cm
[Material]
Decorative fiberboard, natural wood
[Handling Precautions]
●This product is for indoor use.
●Pets may behave unexpectedly, so please use within your supervision.
●Take care to prevent your pet from accidentally swallowing pieces.
●Do not apply excessive force or pull too hard.
●Avoid direct sunlight and high temperatures and humidity when using and storing.
●If deformed or damaged, immediately discontinue use.
●Do not place near fire or heat sources.
●Do not use for purposes other than its intended use.