BOXSHEET38 N-FIT N COOL WSP BL 24NC-21 SS-S
Original price
$49.90
-
Original price
$49.90
Original price
$49.90
$49.90
$49.90
-
$49.90
Current price
$49.90
Spec/Size
| Product Code | 250752640400 |
| Color | DARK BLUE |
| Size | W80 x D170 x H40cm |
| Materials | NYLON POLYURETHANE |
| Weight | 0.78kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W82 x D170 x H42cm |
| Package Weight | 1.28kg |
| Made In | China |
For semi-double to double beds
[Nitori's cooling touch (N Cool Double Super)] Fabric
● Rubberized backing
● Antibacterial and deodorizing
● Deodorizing treatment
● Suitable for thicknesses up to 38cm
● Can be used for both futons and mattresses
■ Suitable futon size: Width 120-140 x Length 210cm
■ Suitable mattress size: Width 120-140 x Length 200 x Depth up to 38cm
■ Composition
90% nylon, 10% polyurethane (PCM treated backing)
■ Machine washable (use a net)
This is the sale of the sheet only.